Naucz dziecko jak robić notatki w szkole

Notatki, to jedno z podstawowych narzędzi ułatwiających zrozumienie i zapamiętanie materiału.

czytaj więcej...

Motywacja a sukces

 

Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania. Służy ona nakierowaniu człowieka na realizację określonego celu.

czytaj więcej...

Koncentracja Uwagi

 

Koncentracja to umiejętność skupiania uwagi na ściśle określonych zagadnieniach, wydarzeniach, tematach, zjawiskach, działaniach.

 

czytaj więcej...

Jak trenować z dzieckiem koncentracje uwagi ?

Umiejętność koncentracji można ćwiczyć, ale wymaga to wysiłku zarówno ze strony dziecka, jak i rodzica wspierającego i motywującego je do tej pracy.

czytaj więcej...

Jak Działa Pamięć

Pamięć należy do tej kategorii zagadnień, które budzą powszechne zainteresowanie. Nasza wiedza opiera się na tym, co zapamiętaliśmy do tej pory i jakie wnioski z tego wyciągamy. W związku z tym pamięć jest konieczna do tego aby...

czytaj więcej...

Problemy z nauką a style uczenia się.

Twoje Dziecko ma kłopoty z uczenie się, długo siedzi nad lekcjami, a efekty nie są zadawalając? Przyczyną tego może być stosowanie niewłaściwej dla niego metody uczenia się, niedostosowanej do jego możliwości.

 

czytaj więcej...

Jak przezwyciężyć przemęczenie szkolne ?

Wielogodzinna nauka i towarzyszące temu długie siedzenie w jednej ławce powodują osłabienie koncentracji i znużenie. Coraz więcej dzieci w wieku szkolnym skarży się na ciągłe zmęczenie.

czytaj więcej...

Egzaminy – czasami się nie udaje!

Czasami zdarza się tak, że dziecku nie udaje się osiągnąć celów, które sobie wyznaczyło. Może to być zbyt mała ilość punktów lub też niezdany egzamin.

czytaj więcej...Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.