Dlaczego warto rozwijać inteligencję emocjonalną i umiejętności społeczne?

Emocjonalność i umiejętności społeczne są umiejętnościami, które kształtują się przez całe życie, najsilniej do 21 roku życia. Ten wiek umownie uznaje się za wiek osiągnięcia pewnego poziomu dojrzałości emocjonalnej.

Ćwiczenie umiejętności społecznych i emocjonalnych ma w wieku szkolnym, kluczowe znaczenie dla twojego dziecka. Pozwoli mu spokojnie przejść przez okres szkolny, zwiększy jego wiedzę i odporność na sytuacje stresowe.

Stabilność emocjonalna i dobre kontakty z otoczeniem są także podstawą do przyswajania wiedzy; ułatwiają uczenie się. Sam wiesz, Drogi Rodzicu, jak trudne jest zapamiętywanie w chwilach lęku, smutku; jak ciężko się skupić, gdy jesteś zdenerwowany.

Wiedza i doświadczenie, jakie zdobył dotychczas Twój mały uczeń ułatwią mu wejście w kolejny etap życia, jakim jest dorastanie. Wiemy, że ten przyszły czas jest dla dziecka i nas trudnym okresem budowania jego tożsamości, światopoglądu i pewności siebie. Etap ten jest często burzliwy, pełen buntu i sprzeczności. Pomóżmy więc dziecku przygotować się do niego.

Dajmy mu szansę na zbudowanie w sobie emocjonalnej siły, optymizmu i energii do działania. Dajmy podstawy do samodzielnego podejmowania decyzji i stawiania sobie celów.


 



Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Jeszcze nie ocenione. Bądź pierwszym który oceni ten wpis!
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.



Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.