Jak wybrać przedszkole?

Nie da się ukryć, że są przedszkola dobre, bardzo dobre, kiepskie i takie, które lepiej omijać szerokim łukiem. Jak rozpoznać jedne od drugich? Jest kilka wskazówek, na które powinniśmy zwrócić uwagę i kilka pytań, jakie...

czytaj więcej...

"Jak przygotować dziecko do testów w szkołach prywatnych"

Jeśli zastanawiasz się nad posłaniem swojego dziecka do szkoły społecznej czy prywatnej w której dziecko musi zdać test, przejść rozmowę kwalifikacyjną czy jakikolwiek inny sposób selekcji, musisz go do tego przygotować....

czytaj więcej...

„Metoda Domana w przedszkolu”

Czy małe dzieci mogą czytać ? Oczywiście. Możemy się o tym przekonać odwiedzając jedno z warszawskich przedszkoli. Czy mogą czytać w języku angielskim ? Nie stanowi to najmniejszego problemu dla naszych pociech … jeśli codziennie...

czytaj więcej...

„Przedszkole z nativspekerem”

Wybór odpowiedniego przedszkola spędza sen z powiek wielu młodym rodzicom. Jest to zupełnie zrozumiałe, gdyż w przedszkolu dziecko zdobywa podstawy przyszłej edukacji.

czytaj więcej...

„Dziecko boi się wychowawczyni.”

Różne są gusta i upodobania, różne są także wychowawczynie w przedszkolu. Może akurat Twoje dziecko nie lubi swojej Pani lub kogoś z personelu pracującego w przedszkolu.

czytaj więcej...

„Rówieśnicy nie chcą się bawić z Twoim dzieckiem.”

„Mamusiu, nikt w przedszkolu nie chcę się ze mną bawić” Jeśli Twoja pociecha zaskoczy Cię takim stwierdzeniem pewnie nie będziesz wiedział co zrobić.

 

czytaj więcej...

„W przedszkolu naruszane są granice intymności dziecka.”

Taki mały brzdąc pomimo swojego młodego wieku potrafi się już wstydzić. Swoje potrzeby fizjologiczne woli załatwiać przy zamkniętych drzwiach.

czytaj więcej...

„Dziecko jest w przedszkolu wyśmiewane przez rówieśników.”

„Mamusiu, nie chcę iść do przedszkola bo tam się ze mnie śmieją” Takie wyznanie z ust malca chwyta każdego z nas za serce. Przypominamy sobie wtedy te wszystkie sytuacje z dzieciństwa kiedy to z nas się wyśmiewano.

czytaj więcej...Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.