Gimnazjalista – jak z nim postępować? cz.1

Wychowywanie nastolatka jest bardzo trudnym zajęciem. Mamy pełno obaw, wątpliwości czy dobrze robimy. Oto kila wskazówek, które pomogą nam w tym jakże trudnym zadaniu.

czytaj więcej...

Gimnazjalista – rozwijamy umiejętności społeczne i inteligencję emocjonalną.

Każdemu się wydaje, że wie z czym związane są te umiejętności, ale czy na pewno wiem jaki wpływ mają na życie Twojego gimnazjalisty?

czytaj więcej...

Gimnazjalista - Dlaczego warto rozwijać inteligencję emocjonalną i umiejętności społeczne?

Jeśli zastanawiasz się czy nie jest za późno na rozwijanie umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej u Twojego nastoletniego dziecka odpowiedź brzmi NIE! Właśnie teraz Twój syn czy córko najbardziej potrzebują Twojej...

czytaj więcej...

Gimnazjalista w grupie - rozwój umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej.

Kochany Rodzicu, pewnie nie zauważyłeś jak szybko minął czas i Twój mały uczeń przemienił się w dorastającego nastolatka. Potrafi już biegle posługiwać się językiem, zna zasady życia w społeczeństwie, zna swoje miejsce wśród...

czytaj więcej...

„Co robić, gdy twoje dziecko uciekło z domu?”

Jeśli Twoje dziecko wyszło z domu i nie wróciło musisz wiedzieć co robić. Nawet jeśli się to nie przydarzyło lepiej wiedzieć krok po kroku co robić w takiej sytuacji.

czytaj więcej...

„Dlaczego dzieci uciekają z domu?”

Większość zaginionych dzieci to nie te najmłodsze, chociaż ich wiek stale się obniża. Co roku kilka tysięcy nastolatków ucieka z domów. Dlaczego tak się dzieje?

czytaj więcej...

Jakie potrzeby ma dziecko zdolne ?

Dzieci zdolne też przysparzają problemów, tyle że troszkę innych. Mają też swoje potrzeby, inne niż mniej zdolne dzieci.

czytaj więcej...

Jak pomóc dziecku przetrwac śmierc ukochanego zwierzaka

Jeśli właśnie umarł ukochany zwierzak Twojego dziecka, a ty zastanawiasz się jak mu w tym smutku ulżyć, poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

czytaj więcej...

Czytaj dziecku

Czytanie dzieciom na dobranoc stało się bardzo popularne i zaakceptowane przez rodziców, szczególnie tych młodszych. Co takie czytanie daje dziecku? Jakie bajki czytać? Skąd brać pomysły na nowe opowiadania? Na wszystkie te i...

czytaj więcej...

Bunt młodzieńczy – co zrobić jak sobie nie radzimy sami, gdzie szukać pomocy?

Jeśli nie radzisz sobie ze zbuntowanym nastolatkiem, rozmowy, kary i błagania nie przynoszą żadnych skutków można sięgnąć po pomoc z zewnątrz.

czytaj więcej...Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.