Nauka języków obcych - kiedy dziecko mówi NIE

Zdarza się czasem, że pomimo szczerych chęci i zapału rodziców, ich maluch nie chce uczyć się języka obcego. Potrafi stanowczo przeciwstawić się wszelkim prośbom i wydaje się nam, że to już koniec.

czytaj więcej...

Dziecko dwujęzyczne - co zrobic żeby maluch chętnie posługiwał się językiem mamy i taty ?

I nigdy nie powiedziało nam:” Nie mów do mnie w tym języku”.

Rodzic, którego język nie jest językiem dominującym, ma wtedy przed sobą o wiele więcej pracy, ale myślę, że wykorzystując choć kilka z poniższych wskazówek może...

czytaj więcej...

Gimnastyka buzi i języka - żeby lepiej wymawiać obce słowa

Dobrym pomysłem przy nauce języków obcych jest również zabawa języczkiem, ćwiczenia podniebienia miękkiego, szczęki i warg.

czytaj więcej...

Nauka języków obcych dla dzieci - zabawy

Świetnie jeśli rodzic umie mówić w języku, którego chce nauczyć, wtedy jego możliwości znacznie się powiększają. Zapewniam, że wcale nie musi to być poziom wysoce zaawansowany. Wystarczy trochę inwencji twórczej.

czytaj więcej...

Dwujęzyczność u dzieci - różnice w uczeniu się języków obcych przez dzieci z rodzin jedno i dwujęzycznych

Dzieci wychowywane w domach dwujęzycznych uczą się nowych słów inaczej niż dzieci uczące się jednego języka – donoszą najnowsze badania.

czytaj więcej...

Nauka języków obcych i słownictwa

Nauka języków obcych niektórym dzieciom sprawia trudności, dla innych jest łatwa, przyjemna i odnoszą w niej sukcesy. Nie jest to związane tylko z ilością pracy włożonej w naukę, ale także z ich predyspozycjami.

czytaj więcej...

Jak uczyć się chińskiego?

Wielu osobom wydaje się, że chiński jest niezwykle trudnym językiem. Tymczasem, obiektywnie patrząc, nie jest on ani mniej ani bardziej skomplikowany od języka polskiego czy angielskiego.

czytaj więcej...

Od kiedy uczyc dziecko języków obcych ?

Pytanie kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych nurtuje już coraz więcej rodziców. Są zdecydowani przeciwnicy mówiący: dajmy jeszcze dzieciom czas, teraz niech się bawią, ale są i zwolennicy mówiący: im szybciej tym lepiej.

A...

czytaj więcej...Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.