8 ważnych powodów dla których Twoje dziecko powinno się uczyć języka francuskiego

Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać jak istotna jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim, zarówno w mowie jak i piśmie. Podobnie jest z językiem francuskim. Chcesz wiedzieć dlaczego Twoje dziecko powinno uczyć się francuskiego? Przeczytaj!

1. Językiem francuskim posługuje się 65 mln ludzi, a 300 mln mieszka w jednym z 32 krajów, gdzie francuski jest jednym z języków urzędowych bądź powszechnie używanych.

Do obszaru francuskojęzycznego, poza Francją metropolitarną, należą również takie kraje jak: Belgia, Szwajcaria, Monako, Kamerun i Senegal. Językiem tym posługują się również mieszkańcy: Stanów Zjednoczonych, Kanady, Tunezji, Algierii i Maroka.

2. Jest to jeden z oficjalnych języków Unii Europejskiej, ONZ i NATO - jego znajomość jest nieodzowna w celu podjęcia pracy w instytucjach europejskich i międzynarodowych.

3. Jest to język elit, W średniowieczu francuski był językiem dworu angielskiego. W wieku XVIII stał się językiem międzynarodowym, przede wszystkim dyplomacji i kultury. Jego znajomość jest postrzegana jako obowiązkowa dla każdej lepiej wykształconej osoby na świecie.

4. W tym języku funkcjonuje 170 milionów serwisów internetowych, co, jeśli Twoje dziecko się go nauczy, pozwali mu na korzystanie z ogromnych zasobów sieci- od stron z najświeższymi informacjami naukowymi, przez portale informacyjne i edukacyjne po rozrywkę- gry i portale społecznościowe.

5. Podróże. Przypomnę! To właśnie we Francji znajduje się Disneyland, Louvre, Mulen Rouge i Lazurowe Wybrzeże(Côted'Azur)!                                                                                                
 Francuzi na ogół nie lubią języków obcych, wielu z nich wyznaje zasadę, że przyjeżdżając do ich kraju należy znać ich język. Wybierając się do Francji warto znać chociażby podstawy lub zaopatrzyć się w słowniczek i rozmówki. Pierwsza opcja wydaje się być korzystniejsza, gdyż pozwala nie tylko się dogadać lecz i zjednywać sympatię- Francuzi bowiem niezwykle wysoko cenią swoją kulturę i język ojczysty i fakt, że ktoś stara się nauczyć ich języka jest dla nich ważny.

6. Kultura, sztuka i literatura. Język francuski jest najbardziej znaczącym językiem kultury europejskiej. Mówili nim i pisali artyści tacy jak: Antoine de Saint-Exupéry, Honoré de Balzac, Guillaume Apollinaire, Charles Baudelaire, Paul Gauguin, Édouard Manet, Hector Berlioz i Fryderyk Chopin. Ich twórczość lepiej poznać w oryginalnej wersji językowej. Znajomość języka francuskiego umożliwia poznanie wielkich dzieł kultury europejskiej oraz różnorodnych kultur frankofońskich obecnych na pięciu kontynentach. Zainteresowanych publikacjami naukowymi, zapewne przekona fakt, że Francuskie prace naukowo-badawcze cieszą się międzynarodowym uznaniem – 31 naukowców narodowości francuskiej zostało laureatami Nagrody Nobla, a 9 otrzymało medal Fieldsa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie matematyki. A jaką frajdę sprawia możliwość obejrzenia francuskiego filmu w oryginalnej wersji!

7. Nauka, wymiany, studia. Znając język francuski można zostać uczestnikiem programu Socrates lub Leonardo da Vinci., w ramach których organizowane są kilku tygodniowe, a nawet kilku miesięczne wyjazdy do szkół we Francji. Poza możliwością odbycia praktyk i oszlifowania języka, pozwala bliżej poznać kulturę i tradycje tego kraju oraz nawiązać nowe znajomości z francuskojęzycznymi uczestnikami programu, które mogą być kontynuowane przez długie lata. Dobra znajomość francuskiego daje w trakcie kształcenia jeszcze jedną możliwość. Znając język można rozpocząć studia we Francji. Francja bowiem, co roku przyjmuje blisko 300.000 studentów z zagranicy i jest piątym krajem na świecie pod względem ich liczby!

8. I OSTATNI! Znajomość języka francuskiego zwiększa szanse zawodowe. Francja jest największym inwestorem zagranicznym w Polsce i piątą potęgą ekonomiczną świata. Od 1 lipca 2008 roku, rynek pracy we Francji jest całkowicie otwarty dla Polaków.

Autor: AtelierTrwa wysyłanie Twojej oceny...
Jeszcze nie ocenione. Bądź pierwszym który oceni ten wpis!
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.

2010-04-14 17:03
www.etudia.pl

opiekunka z jezykiem francuskim dla Twojego dzieck

OPIEKUNKA Z FRANCJI DLA WASZEGO DZIECKA Agencja Au Pair Etudia poszukuje polskiej rodziny, która przyjęłaby do siebie na okres roku szkolnego (początek września) opiekunkę do dzieci z Francji. “Nazywam sie Valenitine, mam 20 lat, studiuję w szkole filmowej, jestem Francuzką polskiego pochodzenia. Chciałabym przyjechać do Polski, żeby nauczyć się języka. Ze względu na to, że bardzo lubię zajmować się dziećmi, chętnie zaopiekowałabym się Waszymi pociechami podczas jednego roku szkolnego w zamian za wikt i opierunek w jednym z polskich pięknych miast.” Program au pair polega na przyjęciu do swojego domu młodej osoby z zagranicy mający na celu wzajemne korzyści kulturowe (nauka języka dla dzieci i dla opiekunki) oraz praktyczne (możliwość pobytu w danym kraju w zamian za opiekę nad dziećmi). Rodzina zobowiązuje się : - Zapewnić opiekunce osobny pokój oraz odpowiednie warunki do nauki . - Pełne wyżywienie oraz uczestnictwo w życiu rodzinnym podczas całego pobytu opiekunki. - Kieszonkowe w wysokości min.80-100 zł tygodniowo. - Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej Rodzina oczekuje: - Opieki nad dziećmi około 30 godzin tygodniowo, max 35h. - Odpowiedzialności, doświadczenia w opiece nad dziećmi oraz pomocy w lekkich pracach domowych (układanie zabawek, odkurzanie pokoju dzieci itp.) Rodzina chętna do przyjęcia osoby w charakterze au pair proszona jest zgłosić swoją kandydaturę na adres biuro@etudia.pl
Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.