Co możesz zrobić teraz żeby zostać grafikiem komputerowym?

Aby zostać grafikiem potrzebne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Trzeba znać się na obsłudze programów do tworzenia grafiki i znać ich wszystkie możliwości.


Przykładowymi są Corel Draw, Corel Photo Paint czy też jeden z najpopularniejszych Adobe Photoshop. Ponadto komputery i programy ciągle się rozwijają w związku z czym, artysta musi nadążać za duchem czasu i obserwować nie tylko zmieniające się style w kulturze, ale i nowinki technologiczne. Grafik korzysta także z innych urządzeń biurowych, więc umiejętność ich obsługi jest niezbędna. Przyda się również zmysł artystyczny, pomysłowość i talent. Wizjonerstwo jest bardzo ważną cechą przy wykonywaniu tego zawodu. Układ strony czy też ulotki tworzone przez grafików muszą być oryginalne, czytelne i chwytliwe. Osoba wykonująca ten zawód musi także posiadać pewne wyczucie barw i kształtów. Łączenie ich może wyzwalać odpowiednie skojarzenia, a specom od reklamy właśnie o to chodzi, gdy chcą sprzedać jakiś produkt. A co wiąże się z zawodem grafika?

Autor: Iwona MincewiczTrwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 3.0 z 5. 1 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.

2009-10-30 7:58
Karma

GIMP

Najlepszy jest GIMP - program będący wolnym oprogramowaniem, dostępny za darmo, rozwijany przez społeczność. Do ściągnięcia ze strony www.gimp.org. Bardzo polecam.


2010-08-21 0:12
Shah

GIMP nie za dobry

Fakt iż GIMP jest darmowym programem do grafiki rastrowej dla tych osób których nie stać na zakupienie drogich programów Photoshop czy Corel gdyż nie każdego na to stać. Z drugiej strony przyznam, że oglądając pewien materiał filmowy w którym lektor zaczął omawiać podstawy jak i obsługę programu Photoshop, pokazał w materiale jak wygląda praca na Photoshopie a jak na Gimpie. Niestety, pomimo iż GIMP jest bezpłatnym programem w sieci, to praca na nim może stać się żmudna lub nawet nudna patrząc jak coś wykonuje się na nim w porównaniu do Photoshopa. Photoshop zdecydowanie przewyższa GIMPa jeśli chodzi o szybką i płynną prace. W GIMPie jest wiele takich sytuacji że spowalnia prace np. jeśli chce się obrócić jakiś obraz 3D o 45 stopni i zajmuje to kilkadziesiąt sekund zanim je obróci. Natomiast w Photoshopie taki obrót zdjęcia zajmuje niestełna 1 sekunde.
Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.