Jak wybrać biuro podróży i najlepszy obóz dla dziecka?

Kiedy mamy już wybrany termin i chcemy wysłać naszą pociechę na wyjazd pozostaje nam znaleźć takowy który będzie tani, bezpieczny, z ciekawymi atrakcjami, doświadczoną kadrą i odpowiednim zakwaterowaniem. Poniżej podpowiadamy czym się kierować szukając idealnej kolonii czy obozu.

Zainteresowania i oczekiwania

Zanim zaczniesz szukać odpowiedniej kolonii czy obozu, odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz i co interesuje Twoją pociechę. Taki wyjazd to doskonały moment na trenowanie ulubionych sportów dziecka, rozwijanie swoich umiejętności (np. obozy z kursem fotograficznym czy plenery malarskie) oraz pasji jak np. obozy rpg gdzie Twoje dziecko może latać z kijem jako mieczem i udawać rycerza.

Kiedy wiesz już czego chcesz pora rozejrzeć się dookoła i popytać znajomych.

Jeśli wybraliście kolonię lub obóz tematyczny czyli np. obóz piłkarski czy wspinaczkowy, językowy czy coś w tym stylu warto zapytać trenera w szkole czy nauczyciela danego przedmioty czy wie o tego typu wyjeździe. Jeśli nie, można zajrzeć do klubów sportowych na Waszym osiedlu czy Domów Kultury, szkół językowych albo uważniej spojrzeć na tablice ogłoszeń w szkole. Oprócz tego możemy sięgnąć do bogatej oferty biur podróży specjalizujących się w  turystyce dziecięcej i młodzieżowej (szkolnej) Takie biura organizują również zielone szkoły więc jeśli klasa Twojego dziecka była na takiej wycieczce możesz zapytać .

Przez polecenie
najlepiej „zasięgnąć języka” u znajomych rodziców z klasy Twojego dziecka, lub innych osób. Najlepszy wybór to  sprawdzony wybór. Oczywiście nie zawsze organizatorom może się udać ten sam standard jest jednak większe prawdopodobieństwo.  Jeśli nie znasz takich osób można poszukać na różnych forach internetowych.

A może kolonia zuchowa albo obóz harcerski?
zwykle są trochę tańsze od komercyjnych wyjazdów, a Twoje dziecko nauczy się na nich samodzielności. Pierwsza w życiu warta nocna czy obieranie kilkunastu kilogramów ziemniaków to ciekawe przeżycie.

Wybierając organizatora wyjazdu Twojego dziecka, zwróć uwagę na:

 • doświadczenie – jak długo funkcjonuje na rynku i ile wyjazdów już zorganizował;
 • sprawdź czy posiada ważną licencję;
 • dopytaj skąd jest kadra i czy ma wymagane kwalifikacje;
 • zapytaj w jaki sposób będzie zapewniona obsługa medyczna (na miejscu czy „na zawołanie”);
 • upewnij się czy będzie ratownik;
 • gdzie dziecko będzie zakwaterowane;
 • jak daleko ma do morza, jeziora czy innych atrakcji;
 • czy na terenie będzie tylko jeden obóz czy też inne grupy;
 • czy dowóz autokarem czy na własną rękę;
 • czy w cenie jest ubezpieczenie;
 • zapytaj o program (nie chcesz chyba by Twoje dziecko siedziało w pokoju i się nudziło?!).

Autor: Magdalena Wolnik-Szynkielewska, pedagogTrwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 3.0 z 5. 3 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.