Co możesz zrobić teraz żeby zostać grafikiem komputerowym?

Jeśli nie masz jeszcze żadnego programu służącego do obróbki zdjęć i tworzenia grafik, to pierwszym krokiem z pewnością będzie zainwestowanie w jeden z nich.


Licencje na Photoshop kosztują około tysiąca do 4tysięcy złotych, za Corel zapłacisz już około 400zł. Warto jednak dodać, że w sieci znajdziesz mnóstwo wersji trial, czyli testowych i w ten sposób możesz sprawdzić, w którym programie czujesz się najlepiej i spróbować czy faktycznie grafika jest dla ciebie. Zapytaj także w szkole, czy pracownia informatyczna posiada licencję i wypróbuj swoich sił na zajęciach.

Proponuję także ćwiczenia na zwykłym papierze. Możesz rysować różnymi technikami i używać wszystkich dostępnych środków. Nieważne czy rysować będziesz długopisem, ołówkiem, kredką, węglem. Istotne są wzory, design, rysowanie kilku planów, perspektywy.

Możesz również zapisać się na zajęcia z rysunku, które prowadzone są przez różne szkoły w formie kursów kilkutygodniowych. Pomocą będą ci z pewnością również służyli plastycy ze szkoły.

Jeśli nie chcesz zapisać się na kurs, zainwestuj w książki lub je wypożycz. O rysunku poczytasz także w sieci, na forach internetowych grafików. Możesz także odwiedzić strony poświęcone fotografice. Tam znajdziesz mnóstwo inspiracji dla własnych prac.


Autor: Iwona MincewiczTrwa wysyłanie Twojej oceny...
Jeszcze nie ocenione. Bądź pierwszym który oceni ten wpis!
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.