Co będzie trzeba zrobić później żeby zostać informatykiem?

Najlepszym rozwiązaniem są studia informatyczne proponowane przez różne uczelnie. Wybór jest naprawdę duży, gdyż niewielu jest informatyków, natomiast zapotrzebowanie rośnie.


Popatrz na sukcesy twórców portali internetowych nasza-klasa.pl, czy grono.net. Zazwyczaj wyrosły one z prostych pomysłów i chęci wypróbowania swojej wiedzy i umiejętności. W mgnieniu oka udało się jednak twórcom zarobić na pomyśle i dobrze go sprzedać. Tu nie liczy się twój wiek, ale właśnie przydatność tego, co udało Ci się stworzyć. Dodam tylko, że wszyscy twórcy powyższych portali w okresie największych sukcesów byli w wieku 20-28lat, czyli jeszcze studiowali.

Na zajęciach poznasz języki programowania, m.in.. Java, C, C++, PHP, Visual Basic czy Python. Dowiesz się także wiele o sprzęcie, oprogramowaniu, sieciach. Pierwsze lata skupiają się głównie na matematyce: analizie, logice, algebrze i rachunku prawdopodobieństwa, dlatego ważne jest, abyś lubił ten przedmiot już teraz. Ponadto, aby dostać się na studia informatyczne, będziesz musiał zdać matematykę na rozszerzonym poziomie. Już w trakcie studiów będziesz miał na tyle dużą wiedzę, by proponować swoje usługi firmom i osobom prywatnym. O zlecenia naprawdę nie jest trudno, o czym można się przekonać przeglądając ogłoszenia o pracę.


Autor: Iwona MincewiczTrwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 2 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.