8 ważnych powodów dla których Twoje dziecko powinno się uczyć języka francuskiego

Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać jak istotna jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim, zarówno w mowie jak i piśmie. Podobnie jest z językiem francuskim. Chcesz wiedzieć dlaczego Twoje dziecko powinno uczyć się francuskiego? Przeczytaj!

1. Językiem francuskim posługuje się 65 mln ludzi, a 300 mln mieszka w jednym z 32 krajów, gdzie francuski jest jednym z języków urzędowych bądź powszechnie używanych.

Do obszaru francuskojęzycznego, poza Francją metropolitarną, należą również takie kraje jak: Belgia, Szwajcaria, Monako, Kamerun i Senegal. Językiem tym posługują się również mieszkańcy: Stanów Zjednoczonych, Kanady, Tunezji, Algierii i Maroka.

2. Jest to jeden z oficjalnych języków Unii Europejskiej, ONZ i NATO - jego znajomość jest nieodzowna w celu podjęcia pracy w instytucjach europejskich i międzynarodowych.

3. Jest to język elit, W średniowieczu francuski był językiem dworu angielskiego. W wieku XVIII stał się językiem międzynarodowym, przede wszystkim dyplomacji i kultury. Jego znajomość jest postrzegana jako obowiązkowa dla każdej lepiej wykształconej osoby na świecie.

4. W tym języku funkcjonuje 170 milionów serwisów internetowych, co, jeśli Twoje dziecko się go nauczy, pozwali mu na korzystanie z ogromnych zasobów sieci- od stron z najświeższymi informacjami naukowymi, przez portale informacyjne i edukacyjne po rozrywkę- gry i portale społecznościowe.

5. Podróże. Przypomnę! To właśnie we Francji znajduje się Disneyland, Louvre, Mulen Rouge i Lazurowe Wybrzeże(Côted'Azur)!                                                                                                
 Francuzi na ogół nie lubią języków obcych, wielu z nich wyznaje zasadę, że przyjeżdżając do ich kraju należy znać ich język. Wybierając się do Francji warto znać chociażby podstawy lub zaopatrzyć się w słowniczek i rozmówki. Pierwsza opcja wydaje się być korzystniejsza, gdyż pozwala nie tylko się dogadać lecz i zjednywać sympatię- Francuzi bowiem niezwykle wysoko cenią swoją kulturę i język ojczysty i fakt, że ktoś stara się nauczyć ich języka jest dla nich ważny.

6. Kultura, sztuka i literatura. Język francuski jest najbardziej znaczącym językiem kultury europejskiej. Mówili nim i pisali artyści tacy jak: Antoine de Saint-Exupéry, Honoré de Balzac, Guillaume Apollinaire, Charles Baudelaire, Paul Gauguin, Édouard Manet, Hector Berlioz i Fryderyk Chopin. Ich twórczość lepiej poznać w oryginalnej wersji językowej. Znajomość języka francuskiego umożliwia poznanie wielkich dzieł kultury europejskiej oraz różnorodnych kultur frankofońskich obecnych na pięciu kontynentach. Zainteresowanych publikacjami naukowymi, zapewne przekona fakt, że Francuskie prace naukowo-badawcze cieszą się międzynarodowym uznaniem – 31 naukowców narodowości francuskiej zostało laureatami Nagrody Nobla, a 9 otrzymało medal Fieldsa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie matematyki. A jaką frajdę sprawia możliwość obejrzenia francuskiego filmu w oryginalnej wersji!

7. Nauka, wymiany, studia. Znając język francuski można zostać uczestnikiem programu Socrates lub Leonardo da Vinci., w ramach których organizowane są kilku tygodniowe, a nawet kilku miesięczne wyjazdy do szkół we Francji. Poza możliwością odbycia praktyk i oszlifowania języka, pozwala bliżej poznać kulturę i tradycje tego kraju oraz nawiązać nowe znajomości z francuskojęzycznymi uczestnikami programu, które mogą być kontynuowane przez długie lata. Dobra znajomość francuskiego daje w trakcie kształcenia jeszcze jedną możliwość. Znając język można rozpocząć studia we Francji. Francja bowiem, co roku przyjmuje blisko 300.000 studentów z zagranicy i jest piątym krajem na świecie pod względem ich liczby!

8. I OSTATNI! Znajomość języka francuskiego zwiększa szanse zawodowe. Francja jest największym inwestorem zagranicznym w Polsce i piątą potęgą ekonomiczną świata. Od 1 lipca 2008 roku, rynek pracy we Francji jest całkowicie otwarty dla Polaków.

Autor: AtelierTrwa wysyłanie Twojej oceny...
Jeszcze nie ocenione. Bądź pierwszym który oceni ten wpis!
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.