Piosenki dla dzieci – radia internetowe

Całe szczęście, że ostatnio jak grzyby po deszczu, powstają radia internetowe dla dzieci. Dzięki nim nasze dziecko ma stały dostęp do nowych piosenek, a my zamiast kupować „kota w worku” możemy sprawdzić, które z utworów najbardziej polubi nasze dziecko.

Oto kilka znalezionych przez nas internetowych stacji dla dzieci:

-   www.babyradio.pl
Zaletą tego radia jest to, że repertuar jest dostosowany do rytmu dnia dzieci. W godzinach porannych można usłyszeć spokojną muzykę na „ dobry początek dnia dla Malucha”, miedzy 9.00 a 11.30 dynamiczna muzyka do tańca i zabaw, później wyciszającą do odpoczynku i tak w zależności od pory dnia aż do bajek na dobranoc i muzyki relaksacyjnej do snu. Dodatkową zaletą jest lista utworów które będą zagrane w następnej kolejności oraz lista przebojów, gdzie można zagłosować na ulubiony utwór Twojego dziecka. Strona typowo dla dzieci więc bez obawy możesz zostawić przy niej swoje nieco starsze dziecko.  

-  www.polskastacja.pl
Tu z listy różnych stacji radiowych wybierasz dzieciom. Radio również posiada listę piosenek, które będą prezentowane w następnej kolejności, można też ocenić odsłuchiwany właśnie utwór. Przy okazji możesz poszukać stacji dla Ciebie!

-  http://wdig-radiodisneydotcom.wm.llnwd.net/wdig_radiodisneydotcom?.wma
Stacja prezentująca utwory z filmów wytwórni Walt Disney,  raczej dla młodzieży niż dzieci. Wszystko w oryginalnych anglojęzycznych wersjach. Jeśli masz w domu dziecko ogarnięte manią Hanny Montany lub High School Musical, to radio jest dla niego.

www.promyczek.pl/radio
Strona oprócz radia dla dzieci posiada informacje o konkursach oraz gry i zabawy głównie związane z tematyką chrześcijańską. Znajdziesz tu kolorowanki (nie do druku), zagadki i opowiadania dla dzieci. Świetny pomysł na uzupełnienie lekcji religii.

-  http://www.tuba.fm/radio_zyrafa
Można tu znaleźć oprócz polskich wykonawców utwory w innych językach, jak angielski i francuski. Na liście utworów, które będą reprezentowane w dalszej kolejności również zdjęcia okładek albumów skąd pochodzi dana piosenka, co jest dodatkowym atutem jeśli będziemy chcieli taką płytę kupić.

- http://open.fm/kids
Radio dla dzieci a strona dla rodziców. Możesz z niej puścić radio swojemu szkrabowi ale raczej nie zostawiaj go przy komputerze. Jest tu blog na którym możesz powspominać utwory z Twojego dzieciństwa!

- http://player.play.it/player/aolPlayer.html?v=4.9.24x&ur=1&us=1&id=
Radio anglojęzyczne z piosenkami dla dzieci o Świętach Bożego Narodzenia. Myślę, że nawet dorośli z przyjemnością zajrzą na tą stronę tuż przed świętami.


Autor: Magdalena Wolnik – Szynkielewska, pedagogTrwa wysyłanie Twojej oceny...
Jeszcze nie ocenione. Bądź pierwszym który oceni ten wpis!
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.