"Jak zorganizować pierwsze urodziny?"

Pierwszy roczek Twojego szkraba zasługuje na wielkie przyjęcie urodzinowe. W końcu nie tak dawno maleństwo przyszło na świat a Ty, jako rodzic masz już za sobą pierwsze doświadczenia, więc niech to będzie Wasze wspólne święto!


Taki roczny maluch nie jest jeszcze zbyt towarzyski, dlatego nie musisz specjalnie z myślą o nim zapraszać rówieśników. Za to oprócz smakołyków powinniście pamiętać o dekoracjach i odpowiedniej oprawie a także zaproszeniach. Skoro to wasze święto niech to przyjęcie różni się od „zwykłych” urodzin czy przyjmowania gości. Jak to zrobić?

Zaproszenia!
Zwykle dzwoni się do rodziny lub znajomych, tym razem włóż trochę więcej zaangażowania i zrób zaproszenia koniecznie ze zdjęciem małego jubilata. Możesz je zamówić w drukarni lub zrobić samemu. Zwróć uwagę by zaproszenia można było postawić na półce w sposób, który umożliwia oglądanie zdjęcia. Dzięki temu goście będą czuć się wyjątkowo, a zaproszenie będzie pamiątką na długie lata, także dla Twojego dziecka, gdy będzie miało kilka i kilkanaście lat.

Dekoracje!
W sklepach z akcesoriami jest spory wybór dekoracji urodzinowych, możesz je zakupić lub tańszym kosztem przygotować samemu. Nie może obejść się bez balonów i kolorowych serpentyn. Nadmuchane baloniki zawiąż w supeł i za pomocą sznurka lub gumki recepturki przymocuj do mebli i koniecznie do krzesełka, na którym będzie siedział jubilat. Serpentyny możesz kupić lub zrobić z pociętej w paski krepiny, dzięki temu będą miały żywe kolory (resztę krepiny schowaj do następnych urodzin i do czasu, kiedy Twój maluch zabierze się za działalność artystyczną).

Dzieci
Jeśli wśród gości będą również dzieci, po jakimś czasie z pewnością zaczną się nudzić. Zorganizuj im miejsce gdzie będą mogły się pobawić. Dobrym pomysłem są kredki i papier lub zeszyt z kolorowankami (możesz też wydrukować kolorowanki z Internetu), dla starszych dzieci polecam gry na komputerze, również dostępne przez Internet, no i oczywiście nieśmiertelne bajki na DVD. Możesz zaproponować rodzicom milusińskich żeby przynieśli własne gry, zabawki czy filmy.

Program
Miłym akcentem podczas świętowanie będzie pokaz zdjęć z całego pierwszego roku życia małego jubilata. W tym temacie z pewnością zechcę się wykazać Tata. Zdjęcia należy ułożyć chronologicznie i dobrać tak by były jak najbardziej różnorodne, dodać muzykę i gotowe. Zobaczysz ile radości i śmiechu przysporzy wspólne oglądanie zdjęć lub filmu.

Tort
Urodziny nie mogą obyć się bez tortu. Jeśli przygotowujesz go sama, uformuj ciasto w jakiś ciekawy kształt albo zrób mu oczka, nosek i buźkę. Jeśli zamawiasz tort w cukierni przynieś ze sobą zdjęcie dziecka i poproś żeby zrobili Ci je na torcie lub wybierz tort w kształcie ulubionej postaci swojej pociechy.

Prezenty dla dziadków
W prawdzie jubilat powinien dostawać prezenty a nie jego goście, jednak myślę, że w tym przypadku możemy zrobić wyjątek i sprezentować coś dziadkom. Może to być kubek lub koszulka z podobizną maluszka lub jego stópki bądź rączki odciśnięte w gipsie (taki zestaw można kupić w sklepach papierniczych czasem w księgarniach).

Pamiątka po urodzinach
Koniecznie podczas „zdmuchiwania” świeczki musisz zrobić swojemu szkrabowi zdjęcie a drugie powinno być rodzinne. Proszę je później wydrukować, włożyć do albumu i oglądać, często oglądać!


Autor: Magdalena Wolnik – Szynkielewska, pedagogTrwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 3.3 z 5. 9 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.