Taniec towarzyski na serio, czyli zawody

Jeśli Twoje dziecko przejawia chęci, ma predyspozycje do uprawiania tańca towarzyskiego i skacze z radości na myśl o turniejach i medalach, zastanów się - może warto pomyśleć o tym poważniej niż tylko jak o zajęciach dodatkowych.

Z czym się wiąże uprawianie tańca towarzyskiego na serio?
po pewnym czasie taniec towarzyski przestaje być tylko przyjemnością a zaczyna być ciężką pracą. Trzeba poświęcić mu znaczną większość swojego czasu aby wytrenować wszystkie wiadomości które przekazał nam trener. Nową wiedzę taneczną uzyskujemy od trenera na zajęciach grupowych jak i lekcjach indywidualnych. Nasza wiedza jak i poziom jej wytrenowania oceniana jest na turniejach przez wykwalifikowanych sędziów. Na turnieju nie występujemy solo, więc trzeba znaleźć sobie partnera o takich samych ambicjach. Najlepiej żeby partner pochodził z tego samego miasta i był w wieku zbliżonym do naszego.


Punkty i klasy.
Swoją karierę taneczną każdy tancerz zaczyna od klasy tanecznej "E", w której tańczy z osobami na podobnym poziomie. Jeżeli sędziowie wybiorą Twoją pociechę  na miejsce na podium, zyskuje, tak zwane w środowisku tanecznym, „pudło”, które jest  potrzebne do zmiany klasy na wyższą. Parom tanecznym przyznawane są  jeszcze punkty (5 za wzięcie udziału w zawodach, po jednym punkcie za każdą pokonaną parę oraz kolejno 5, 10, 15 punktów za 3, 2, 1 miejsce zajęte w turnieju).

- Aby przejść z klasy "E" do wyższej, czyli "D", musimy uzbierać  150 punktów i 3 "pudła",
- Z klasy "D" do "C" potrzebujemy już 200 punktów i 5 "pudeł",
-  Z "C" do "B" 200 punktów i 6 "pudeł",
-  Z "B" do "A" nie potrzebujemy już punktów, a jedynie 8 "pudeł".
- Aby zdobyć międzynarodową klasę taneczną "S" potrzebujemy 10 "pudeł".
W klasach "E"-"C" obowiązują nas ściśle określone stroje oraz choreografie taneczne . Od klasy "B" przestają obowiązywać nas ograniczenia związane z choreografią, jak i ze strojem dziewczyn,  chłopcy tańce standartowe muszą tańczyć we fraku.

Turnieje
Turnieje taneczne odbywają się na terenie całej Polski, w każdy weekend. Możesz się o nich dowiedzieć   od trenera, który będzie prowadził Twoje dziecko  albo we własnym zakresie na stronie www.taniec.pl, gdzie podane są wszystkie dane dotyczące zbliżających się turniejów. Częstotliwość startowania na turniejach jest zależna od nas samych, oczywiście w porozumieniu z trenerem         Twojego dziecka.

Ubranie na turniej
Wszystkie stroje taneczne, w których tancerze występują na turniejach, są szyte w specjalistycznych pracowniach krawieckich, co jest dodatkowym kosztem, tak samo jak i buty taneczne. Ubranie szyje się na wymiar i długo się na nie czeka. Dlatego taki mały tancerz nie może za bardzo przytyć ani schudnąć, bo ubranie będzie źle leżało. Oczywiście dzieci przecież rosną, przez co nowe ubranie trzeba szyć częściej niż wskazuje na to zużycie obecnego.

Koszty i czas
Bycie rodzicem małego tancerza to zajęcie pochłaniające dużo czasu i nakładów finansowych.
Czasu, bo kilka razy w tygodniu trzeba zawozić dziecko na zajęcia a weekendy poświęcić na jeżdżenie po Polsce na turnieje. Pieniędzy, bo wszystkie te zajęcia grupowe i indywidualne dużo kosztują. Samo ubranie to wydatek około 450 złoty . Dodatkowo dojazdy na turnieje gdzie czasem trzeba wynająć nocleg , obozy taneczne w ferie zimowe i wakacje.  

Autor: Tomek SzynkielewskiTrwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 4.0 z 5. 1 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.Informacja o dotacji

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w waszą przyszłość.